Nasıl Hazırlandı?

Size nasıl yardımcı olabiliriz

Tüm soru ve sorunlarınız için bize ulaşabilirsiniz.

Eğitim sisteminden tutun kurumsal çalışmalarda mutlaka entegre olması gereken bir sistem tebrikler.

Sarp ÖZTÜRK
G. Müdür

Neden mizaçları dikkate aldık?

İnsana dair söylenmiş tüm hüküm cümleleri kendini doğrulayacak kadar örnek bulsa da geneli ifadede eksik kalır. İnsanların farklılığını dikkate alarak çalışma yapmak için mizaçlar en isabetli yaklaşımlardan biridir.

Neden ben dilini kullandık?

Her mizacın farklı eğilimini ve motivasyon noktalarını ifade etmek için ben dili gerekir. Bu, genel hüküm koymayı engellediği gibi kişiye özel bilinçaltı daraltıcı hükümlerin oluşmasını da engeller.

Kullanılan dil neden bilinçaltına etki etmeyi amaçlıyor?

Arzu ettiğimiz değişimlerin oluşması için bilinç kadar bilinçaltının da dikkate alınması     gerekir. Cümlelerimiz düz cümle gibi durup bilince hitap etmekle beraber, kalıpları          bilinçaltını kabule yönlendirici bir tarz da içeriyor.

Neden ruhsal boyuta hitap eden paragraflar var?

İnsanların mizaç yapılarıyla beraber hep var olan ama genelde ihmal edilen ruhsal yönü   dikkate alınarak telkin yapılırsa daha olumlu sonuçlar alınır. Gizli kalmış bir gücünün aktif             olmasını sağlayacak cümlelerin varlığı daha etkili rehberlik yapabilmek adına önemlidir.

Cümleler sadece mizaçların arayışlarından mı oluşuyor?

Hayır. İlk etapta mizaçların temel arayışları yani ortalama düzeylerindeki arayışları ifade


We have drawn a number of implications for the professorstudent relationship from the thesis service seeman analysis and our own observations.